top of page

Płyty granitowe

Proponujemy swoim klientom sprzedaż płyt granitowych pochodzących z eksploatowanej przez naszą firmę kopalni granitu zlokalizowanej na terenie Ukrainy. Oferowane wyroby znajdują zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach – mogą być wykorzystywane w budownictwie mieszkalnym, komercyjnym, architekturze ogrodowej itp. Płyty granitowe nadają się jako materiał na schody wejściowe lub posadzkę, zwłaszcza że są odporne na oddziaływanie wszelkiego rodzaju czynników mechanicznych oraz temperaturowych. Nasze wyroby poza bogactwem faktur i wykończeń wyróżnia wyjątkowa trwałość, zapewniająca wieloletnie użytkowanie.

Charakterystyka płyt granitowych dla budownictwa

Granit jest wytrzymały i odporny na wpływy mechaniczne, chemiczne i atmosferyczne. Pod względem wytrzymałości, kamień ten ustępuje jedynie diamentowi. Odporność na ciepło i mróz materiału. Granit doskonale toleruje ponad trzysta cykli zamrażania i rozmrażania – dzięki tym cechom płyty granitowe są szeroko stosowane w pracach zewnętrznych na fasadach elewacyjnych. Trwałość produktu i podszewka z granitu ma ponad 500 lat. Żywotność zależy od wielkości ziarna granitu. Im mniejsze parametry kryształów, tym dłuższa żywotność.


Struktura granitu, który znajduje się w sprzedaży naszej hurtowni, ma trzy rodzaje:

 

  • drobnoziarnisty (kryształy do ​​2 mm),

  • średnioziarnisty (do 5 mm),

  • dużymi ziarnami (ponad 5 mm).

 

Granit jest odporny na wodę, dlatego jest szeroko stosowany do stawów, fontann. Materiał granitowy przyjazny dla środowiska, po podgrzaniu, nie zanieczyszcza atmosfery szkodliwymi substancjami, jest łączony z innymi materiałami budowlanymi. Granit to wyjątkowy kamień i doskonale łączy się z różnymi rodzajami wykończeń – drewna, ceramiki lub metalu. Naturalny granit ma różnorodne kolory i różnorodne tekstury. W wyniku przetworzenia materiału można uzyskać płyty granitowe o różnych rodzajach faktur, odpowiednie dla konkretnej pracy technologicznej w budownictwie.

Zastosowania granitu

We współczesnym budownictwie granit jest szeroko stosowany do wykańczania cokołu budynków. Cokół, wyłożony tym materiałem, jest niezawodnie chroniony przed wahaniami temperatury, działaniem odczynników chemicznych i wilgoci. Do dekoracji fasad domów ten materiał jest prawie niezbędny. Granit nie wymaga dodatkowej obróbki ze śniegu i deszczu. Nie trzeba angażować się w taką dekorację, ponieważ granit sprawia, że ​​budynek jest uroczyście monumentalny. Lepiej jest zastosować granit do częściowego wykończenia poszczególnych elementów architektonicznych –  cokołu, kolumn lub schodów. Luksusowo wyglądają baseny i fontanny, wykończone granitem. Prawidłowo wyściełany obiekt potrwa kilka dekad. Ze względu na niską absorpcję wody, płyty granitowe mogą służyć do wykańczania kąpieli i sauny. Materiał jest łatwy do czyszczenia, nie obawia się nowoczesnych agresywnych środków czyszczących. Granit jest również popularny w projektowaniu krajobrazu. Rzeźby wykonane z granitu, elementów dekoracyjnych i płytek do ścieżek ogrodowych przyczynią się do estetyki i oryginalności krajobrazu. Granit do wyrobu krawężników jest od dawna stosowany we wszystkich osadach. Zgodnie z ich cechami krawężniki granitowe znacznie przewyższają betonowe. Produkcja kostki brukowej z granitu daje szerokie możliwości dla niewidomych terenów chodników, placów, ścieżek parkowych, podwórek i otwartych tarasów. Oprócz tych obszarów granit jest wykorzystywany przy budowie tarasów zewnętrznych, mostów, stacji metra, nasypów, kolumn, pawilonów, ławek.

Porada specjalistów

Granit jest wspaniałym naturalnym materiałem, który może znacznie zmienić wnętrze, wygląd zewnętrzny budynku i ukształtowanie terenu. Wybierając ten materiał, należy określić cel aplikacji i wybrać teksturę i strukturę granitu, aby dopasować go do obszaru zastosowania. Nie należy zapominać, że cena granitu jest dość wysoka, ale wytrzymałość materiału, jego właściwości wytrzymałościowe i estetyczny wygląd przewyższają wszystkie koszty.

bottom of page