top of page

Kamień z Ukrainy

Mające wiele różnorodnych zastosowań kamienie granitowe, które oferuje nasza hurtownia, stanowią materiał trwały, estetyczny i jednocześnie wysoce odporny na działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych. Dzięki temu surowiec ten znajduje powszechne zastosowanie przy wykładaniu dróg, placów, ścieżek chodnikowych, podjazdów itp. Kamień granitowy idealnie nadaje się również do budowy murów oporowych oraz umacniania skarp. Duży wybór wykończeń oraz rozmiarów pozwala na tworzenie ciekawych nawierzchni, nadających otoczeniu ponadczasowej elegancji oraz wysublimowanego uroku. Najważniejszą cechą oferowanego przez nas kamienia z Ukrainy jest jego trwałość.

Granitowe kostki brukowe

Unikalna powłoka łącząca w sobie prostotę z wyjątkową wytrzymałością. Przez kilka stuleci była w stanie udowodnić, że ma wiele pożądanych właściwości. Nawet starożytni Grecy aktywnie używali tego materiału jako nawierzchni drogi. Dziś jest aktywnie wykorzystywany w potędze skomplikowanych wzorów na małych ulicach, chodnikach i ścieżkach. Daje „skręt” każdej przestrzeni, w której jest używany. Z reguły jest on wytwarzany z litej skały z granitu, odpornej na zużycie. Układarki granitu, których cena zależy od ich obróbki i skał, mają różnorodne odmiany, z których każda służy do stawiania czoła pewnej przestrzeni. Nawierzchnie z oferowanego przez nas kamienia granitowego z Ukrainy są bardzo często wykorzystywane przed centrami handlowymi i rozrywkowymi, fabrykami, domami prywatnymi, parkami, alejkami i tak dalej.

Zalety nawierzchni drogi

Główną zaletą, jaką wyróżniają się nawierzchnie z kamienia granitowego, jest ich wyjątkowa trwałość, gdyż granit powstaje głęboko pod powierzchnią Ziemi i jest narażony na działanie wysokich temperatur i ciśnienia. Pozostałe korzyści to:

  • różnorodność wyboru wykończenia i szeroka gama kolorów, które pozwalają łączyć kostki granitowe z dowolnym materiałem,

  • ponadprzeciętna wytrzymałość i odporność na odkształcenia – kostki z granitu mogą wytrzymać ekstremalne obciążenia, a także nagłe zmiany temperatury. Pokrycie wysokiej jakości będzie służyć przez ponad dekadę, bez konieczności naprawy,

  • łatwość w montażu i pielęgnacji – aby zachować powłokę w jej pierwotnej formie, wystarczy okresowo czyścić powierzchnię,

  • ekologiczna kompatybilność – ze względu na naturalne pochodzenie i unikalny skład granit jako kamień budowlany nie wydziela substancji niebezpiecznych dla ludzi nawet w wysokich temperaturach.

Nabycie wysokiej jakości kostki granitowej jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek: wystarczy skontaktować się z pracownikiem naszej firmy i złożyć zamówienie lub pozostawić wniosek na naszej stronie internetowej.
Wszystkim naszym klientom zapewniamy:

  • kostkę brukową o najwyższej jakości w najbardziej atrakcyjnej cenie;

  • elastyczny system zniżek;

  • indywidualne podejście do każdego klienta;

  • układarki o różnych fakturach i rozmiarach.

bottom of page